YALOVA`DA 3 AYLIK SU KALDI

 

Yalova`nın içme suyu ihtiyacını karşılayan Gökçe Barajı`ndaki su miktarı, kuraklık yüzünden yüzde 40`Lara geriledi. Hiç yağmur yağmaması durumunda Yalova`nın 3 aylık suyunun kaldığı bildirildi.

Yetkililer kış boyunca etkili olması beklenen yağışlarla birlikte barajda doluluğun artacağını kaydetti.Yalova merkez ve ilçelerinin içme suyu ihtiyacını karşılayan Gökçe Barajı`nda doluluk oranı, bir süredir devam eden kuraklık nedeniyle yüzde 40`Lara kadar geriledi. Su miktarının azalmasıyla baraj tabanı ortaya çıktı. Bu görüntülerin henüz endişe verici bir durumu yansıtmadığını belirten yetkililer ise yağışlarla birlikte barajda doluluğun artacağını kaydetti.

Barajda halen 8 milyon 940 bin metreküp civarında suyun bulunduğu belirten yetkililer, Yalova`ya hiç yağmur yağmaması durumunda bile mevcut su 3 ay yeter. Kış aylarıyla birlikte yağışlı günler başlayacak.

Önümüzdeki aylardan itibaren barajdaki doluluk oranının yüzde 60`lar seviyesine çıkmasını bekliyoruz. Barajdaki su seviyesi yağış ve su tüketimine göre oranlanacak dedi


Haber Yorumları

Yorum Yaz


Diğer Haberler

Termal Videolar